loading...
شیمی پیام نور
آخرین ارسال های انجمن
سیدحسین طاهرزاده بازدید : 2396 جمعه 11 آذر 1390 نظرات (4)

 

برای مشاهده طالع خودتون به ادامه مطلب مراجعه کنید.

فروردین

 

متولدین این ماه، طبع گرم و پرشور و حرارت شما قابل تحسین است! شما در هر جا آتشی پرشور راه می اندازید و هر چند به زودی به سردی میگراید. مانند کربن با اکسیژن به بهترین شکل ترکیب می شوید و این چنین آتشی ناگهان سراسر وجود شما را تبدیل به گردی نرم رنگ به نام خاکستر می کند. شما معدن عناصر قدرتمند از جمله اورانیوم هستید و در هنگام عصبانیت قدرت ویرانگری کره ی زمین را دارید و اما اگر انفجار شما کنترل شده باشد شما را به فعالیت فراوان وادار می کند. به طوری که مرکز قدرت می شوید و موفقیت را از آن خود می کنید. انسانهای متولد ماه حمل معولاَ به موفقیت های زیادی در زندگی دست می یابد. تنها اگر از راکتوری مناسب که بیشتر گرما را به جریان برق تبدیل کند استفاده بکند. زندگی شما محلول غلیظی از امیدواری و خوشبختی را تشکیل می دهد که عده ا ی معتقدند بدون این اکسیر جادویی زندگی فروردینیان نابود خواهد شد. شما حتی وقایع تلخ را به خوبی برای خود تفسیر می کنید که به همین علت شیمیاگران به شما لقب کیمیاگر را داده است چون از هر فلزی برای خود طلا درست میکنید. تفاوتتان با کربن درتعداد پیوندتان است. شما بر خلاف کربن تنها توانایی تشکیل یک پیوند را دارید و بس! یعنی در آن واحد دو شخص را نمی توانید در قلب خود حل کنید! که این نشانگر وفاداری شما هست. اگر چه گاهی این وفاداری باعث انجماد می شود. غلظت حسادت در وجودتان کمی بیشتر از حد نرمال است. به خصوص اگر در ده روز اول به دنیا آمده باشد. دراین صورت به همه چیز احساس تعلق می کنید و فکر می کنید دنیا فقط برای شما شکل گرفته است؟ شبه فلز بودن از وجودتان به کل خط خورده است چون هرگز نمی توانید ویژگی های متفاوت را با هم داشته باشید. آری! از هر چه آب زیر کاه بودن است مبّرا هستید و به همین علت بسیار رک گویید.

 

در کل شما پرانرژی، موفق، پایبند، وفادار، خوش بین، حسادت طلب و قدرت طلب هستید.

 

 

 

اردیبهشت

 

زاده ی اردیبهشت ماه، فردی مهربان، صبور و باتحمل و با قلبی به بزرگی عدد آووگادرو است. او شباهت عجیبی به عناصر پرتوزا دارد و دائمآ در حال ساطع کردن محبت به اطرافیان است. معمولآ آرام ،خونسرد و ساکت است اما اگر در معرض شکستن غرور و یا تحقیر دیگران قرار بگیرد، مانند هیدروژن در مجاورت اکسیژن انفجاری عظیم راه می اندازد. اگر شما متولدین این ماه هستید از نصیحت بیزارید. همانگونه که خودتان اهل نصیحت کردن و موعظه کردن نیستید. شما در بیشتر مواقع مانند عناصر واسطه هستید و خیلی مواقع نیمه پر شدن هم شما را ارضا می کند. در هر صورت هرگز غر نمی زنید و از زندگی ناله نمی کنید و بلکه برعکس با پشتکارتان آن را به دلخواه خود در می آورید. شمَ اقتصادی به صورت خاص با درصد بالایی در وجودتان یافت می شود. به همین علت است که برای بیشتر کارهای خود برنامه ریزی دقیقی دارید. در کارهایتان موفق هستید و با دیگران صمیمی و در بعضی موارد کنترل خود را از دست می دهید و در این مواقع است که اورانیم شما در معرض بمباران نوترونی قرار می گیرد. هشدار: از افراد خود رای و ایرادگیر به شدت دوری گزینید. زمین دوست ندارد از انفجارتان نابود شود. اما بیشتر مواقع حاضرید مثل فسفر اکسید شوید. بسوزید تا به د یگران پرتوهای الطاف خود را نشان دهید به همین خاطر در دست و دلبازی نمونه ای کامل هستید. شما عاشق موسیقی هستید. نمی توان گفت چه عناصری در شکل گرفتن این علاقه نقش داشته اند. تجربه نشان داده است که زیاد با اکسیژن پیوند برقرار نمی کنید و به همین علت در بعضی موارد همچون گاز نجیب استوار هستید و بدین ترتیب است که در تحمل و صبر نمونه اید و یک انسان نجیب یا به قول فرنگی ها جنتلمن به تمام معنایید .

 

در کل شما آرام ،مهربان ،شکیبا،موفق،عاشق موسیقی و غیره هستید.

 

 

 

خرداد

 

وجود زاده ی این ماه از عناصر گوناگون است. چه بسا که هنوز بسیاری از آن عناصر کشف نشده اند. متولدین این ماه رفتارهای گوناگون و بدون استمراری دارند که همین باعث جذابیتشان می شود. برخی شبه فلز بودن را به این دسته از انسان ها نسبت داده اند. چون هیچوقت نمی توان معین کرد که فلز اند یا نا فلز. ولی آنها ممکن است گاه مانند گاز نجیب، آرام و متین، گاه مانند فرانسیم پر جنب و جوش و گاهی مثل هیدروژن عجیب و غریب جلوه می کنند. که نهایتا شیمیاگران به این نتیجه رسیدند که زاده ی خرداد در هیچ خانه ای از جدول تناوبی به طور مطلق قرار نمی گیرد. اگر شما متولد جوزا هستید بدون شک در بیشتر موارد شاد و سرزنده هستید و در ضمن تشعشعات محبت به کرات در شما دیده می شود. تمایل به استقلال با غلظت بالایی در روحتان حل شده است. و بدین علت است که از نصیحت و دستور به شدت نفرت دارید.

 

 IQ بالا و هوش سرشار یکی از خصوصیات بارزتان است که در لحظه ی اول آشنایی، از شما به دیگران تشعشع می شود. شما در نظر دیگران بسیار هیدروژن صفت هستید. یکی از این خصوصیات هیدروژنی آن، تمایل به دعواست. حتی اگر خودتان دعوا و جرو بحث نکنید، حاضرید با یک بسته تخمه و چیپس جر و بحث دیگران را تماشا کنید. فعالیت ترکیبی شما بالاست که از این امر مانند سزیم، با دیگران سریع رابطه بر قرار می کنید. حتی هزاران دوست هم شما را ارضا نمی کند و به همین خاطر هست که بیشتر مردان متولد خرداد دو زنه هستند.در هر حال چیزی که واضح است این است که اسید و جوشش پیوندهای شما را با هیچ بازی نمی توان خنثی کرد. یعنی تنهایی برایتان محال است. محلول عجیب روحتان عاری از حسادت است و این یکی از ویژگیهای جالبتان است.

 

در کل شما عاشق تحول، باهوش ،خوش صحبت و مهربان هستید.

 

 

 

تیر

 

اگر متواد سرطان هستید، بدون شک چون گازهای نجیب، آرام، ساکت و متین هستید. به طور کامل مملو از نجابتید. بیشتر اوقات، در مهمانی ها سر به زیر و مبانی آداب هستید و شاید همین علت است که با دیگران کم رابطه برقرار می کنید و فعالیت شیمیایی بالایی ندارید. که این هم به وجود گازهای بی اثر در وجودتان یرمی گردد. به همین علت است که خیلی مواقع ، به نظر دیگران، جذاب و متین هستید. چیزی که خیلی ها از آن غافلند. البته تغییر و تحولات، در زادگان این ماه بسیار به چشم می خورد و گاهی در نیمه ی ماه یک فلوئور به تمام معنا می شوند. یکی از خواص شیمیایی دیگر شما نفرت از انتقاد، معذرت خواهی و اعتراف کردن است. که علت آن هنوز کشف نشده است. ولی به طور حتم ترکیبی ناشناخته در سرشتتان است که مانع از درست شدن این کارها می شود. شما چون آهن ،محکم و صبور هستید. شما بی حتم شبه فلزید و در ماه خواصتان از فلز بودن به نافلز بودن تغییر می کند و به همین علت است که بسیار متعددید و در هر لحظه، تفکّرتان متفاوت است .

 

در کل شما فردی نجیب، آرام، غیر قابل پیش بینی، مرتب، آینده نگر، اخمو و شکیبا هستید.

 

 

 

مرداد

 

متولدین برج اسد چون طلا زیبا، گرانقیمت و شیک پوش هستند و به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند و بدین علت است که در نظر اطرافیان بسیار جذاب هستند. تجملّات و زیبایی یکی از خصوصیات بارز این افراد است. اگر شما زاده ی این ماه هستید، میل تر کیبی بالایی با اطرافیان خود دارید که درست مانند فلوئور با بسیاری از انسانها پیوند شیمیایی برقرار می کنید. این فلز در سرشت شما به فراوان یافت می شود و باعث بالا رفتن فعالیت شیمیایی تان می شود. شاید به خیلی از آدم ها آرامتر از کریپتون که یکی از عناصر گروه هیجدهم است بیایید ولی این تنها ظاهر شماست. زیرا در حال حاضر هزاران ترکیب و تجزیه ی شیمیایی در وجودتان در حال انجام است. شما در پیوندهایتان همیشه اهل ریسک هستید و گاهی اصلاَ اهمیت نمی دهید که تر کیباتتان با بعضی ها منجر به گازهای سمی یا حتی منجر به سوختنان می شود. این ریسک گاهی بسیار پر خطر است. شیمیاگران معتقدند که زاده ی این ما ه چون باز قوی ای همه ی عوامل محیط را در کنترل خود درآورده است و به همین علت می تواند جزو بهترین رهبرها باشد. به طوریکه معمولاَ موفقیت را از آن خود می کندولی هر بازی، اسیدی هم داردکه می تواند او را اسیر خود کند و قدرتش را خنثی کند. اسید شما تنها کسی است که حسادتتان را بر انگیزد. آن وقت است که قدرت را به سرعت از دست می دهیدو چون نمکی میل ترکیب و یا هر گونه فعالیت را از دست می دهید. الکترون های زیادی در مدار قلبتان در حال حرکت است که حاصلش آنیونی قوی است که قدرت جذب بسیاری از کاتیون ها را دارد و سرانجام شما مرکز توجه و جذب انسانهای دیگر می شوید. در سرشت شما عنصر پرتوزایی رادیم دیده شده است که بدین خاطر است پرتوهای کمک خود را به سوی دیگران منتشر می سازید و در این کمک ها اندکی ولخرج هستید. گاهی هسته ی خود را به کل فراموش می کنید و دست دیگران را می گیرید و این اصلاَ برای بقای شما خوب نیست .

 

در کل شما جذاب ،خوش پوش،خوش مشرب، ولخرج و رهبری ایده آل هستید.

 

 

 

شهریور

 

متولد شهریور وفادارترین عنصر در ترکیبات شیمیایی است و همیشه به نمکهایی ختم می شود که شکستن آن را مطمئناَ باید در خواب دید. اما در عین حال خیلی دیر حاضر به پیوند برقرار کردن هستید و بیشتر زادگان این ماه چون نئون حاضر به ترکیب شدن نیستند. به همین خاطر است که تعداد انسانهای مجرد متولد شهریور زیاد است. اگر شما در این ماه به دنیا آمده اید الحق والانصاف مانند نئون نجیب و آرام هستید و شرم و حیای شما، خیلی زود نظر دیگران را به خود جلب می کنید. ولی برانگیختن احساساتتان چون ذوب کردن نمک احتیاج به دما و فعالیت زیادی دارد. اگر چه طبع شما آرام است، ولی در عین حال، گاه چون آتشفشان خروش می کنید و یک سرزمین را در ماگمای خشم خود می سوزانید. شما باید بیشتر مواظب عصبانیتتان باشید، چون گاه بسیار پر خطر می شود. قابل توجه است که چندین عنصر از دسته ی اکتینید ها، که به پرتوزایی معروفند در وجودتان به فراوان یافت می شود که این باعث پرتوزایی و ایثار زیادتان است. به طوریکه خودتان را از یاد می برید و هسته تان را، تنها به خاطر دیگران رو به نابودی می گذارید. که اینها همه و همه به خاطر قلب پر محبتتان است. شما همیشه طرفدار اصلاح طلبی هستید و هر عنصری که باشید، میل به کامل کردن الکترون های لایه ی والانس و رسیدن به آرایش الکترونی گاز نجیب دارید. در هر حال همیشه به سوی کمال در حرکتید. به همین خاطر هم از دیگران فرو گذار نمی کنید و خیلی مواقع از آنها انتقاد می کنید. روحتان اشباع از دقت است و باعث حواس جمعتان می شود. در ضمن وسواس نیز در وجودتان حل شده است. به همین علت چه در لباس پوشیدن چه در خرید و چه در مرتب کردن اتاقها، دقت و وسواس فراوان نشان می دهید و از کثیفی بیزارید. براستی که کسی نمی داند این خواص ها از چه ترکیباتی سرچشمه گرفته است، ولی مسلماَ در پشت هر یک از خصوصیات، عنصر ترکیبی وجود دارد که هنوز از کشف آن عاجز اند شاید شما روزی آن ترکیبات ناشناخته را به ثبت رسانید!

 

در کل شما آرام، نجیب، پاک، وفادار، اصلاح طلب، دقیق و وسواسی هستید .

 

 

 

مهر

 

زاده ی هفتمین ماه سال چون فلز واسطه نقره، برّاق و زیبا است و درخشندگی را در همه ی محافل به خود اختصاص می دهد. او فردی خوش لباس و با سلیقه است و تجملات با درصد بالایی در سرشتش یافت می شود. اگر شما متولد سنبله هستید، بی شک چون فلز قلیایی لیتیم، آرام بخش خوبی برای اطرافیان هستید و نه تنها دیگران را آرام می کنید بلکه خیلی موارد سعی در حل مشکلات آنها دارید. که شاید به خاطر غلظت بالای محبت در وجودتان باشد. شما چون فلزات قلیایی، میل ترکیبی زیادی دارید. شما دارای محلولی منحصر به فرد و اعلاء هستید و آن چیزی نیست جز هوشمندی و نکته سنجی شما! شاید کسی هنوز این محلول را در شما کشف نکرده باشد ولی چیزی غیر قابل انکار است، اینست که همیشه، همه چیز را با استدلال بالای خود درک می کنید و اگر مشکلی داشته باشید، حلال آن را سریع پیدا خواهید کرد. شما خانواده ی کربن، اصلاَ دل خوشی ندارید چون به نظرتان فوق العاده کثیف و چرک هستند. اما با الماس که جزو آن خانواده هست، رابطه ی خوب دارید. این تنها به خاطر اینست که شما از سیاهی و چرک متنفرید. در ترکیب های خود، همیشه پایبند ید و هر گاه دوستی را آغاز کنید بدون شک تا آخر عمر آن را حفظ می کنید. پیوند شما همیشه قطبی بوده است و به همین خاطر نیروی زیادی برای گسستن رابطه ی دوستی تان رادارد. اطرافیان از داشتن چنین دوستی عاقل و وفادار، همیشه خدا را شکر می کنند و در کل شما را بسیار دوست دارند. عنصر دیگری که در شما یافت می شود اکتینیم است. که باعث پشتکار فراوانتان می گرددکه این خود نعمتی بزرگ است.

 

در کل شما خوش لباس، نکته سنج، عادل، تمیز، مهربان و پایبند به دوستی های خود هستید.

 

 

 

دی

 

عنصر وجود: خاک

 

قدرت شما قابل ستایش است. شما مانند یک اسید قوی همه چیز را در خود حل می کنید و همه را مجبور به اطاعت و فرمانروی می کنید. پادشاهان زیادی زاده ی این ماه بوده اند و شما هم در حال حاضر یک حاکم قوی هستید. عنصر وجود شما خاک هست و خاک مسلمآ سرشار از فلزات قلیایی خاکی است. شیمیاگران زیادی معتقدند که باریم در وجودتان بیشتر از عناصر دیگر است که این نشانگر فعالیت خوب شما در زمینه ی زندگی و دوستیابی است. که البته اگر با نا فلزات روبرو شوید پیوندی محکم بوجود می آورید و در هر حال در ازدواج موفقید. اما در خاک وجود شما عناصر زیادی وجود دارند به همین علت شما قادر نیستید احساسات واقعی خود را نشان دهید بلکه این احساسات تنها در قلب شما یافت می شود و بس! شما مانند باریم منظم هستید و نظم و انضباط شما معمولآ دیگران را به تعجب وا می دارد از تعریف و تمجید دیگران لذت می برید، هر چند این لذت را انکار می کنید. در نظر مردم خونسرد مانند خاک هستید ولی در واقع در وجودتان هزاران واکنش گرما اتفاق می افتد که نتیجه اش شور و محبت بسیار شماست. متولدین جدی اندکی مغرور و لجباز هستند چون معتقدند نظراتشان بی عیب و نقص است که واقعآ همین گونه است. شما مانند فلز واسطه ی نقره جذاب، زیبا، شیک پوش هستید و به همین علت خیلی ها را به خود جذب می کنید. در عین حال ترس از آینده محلول در افکار شما شده است که باید حتمآ راهی برای جدا کردنش بیاید چون شما با افکار همه جانبه ی خود هرگز نیازی به ترس نخواهید داشت. شما در هر حال موفقید! در بعضی مواقع از سال همانند گازهای نجیب، گوشه گیر، ساکت و منزوی می شوید و گاهی اوقات دچار بیماری ناامیدی می شوید ولی آن هم گذرا است. زیرا موفقیت شما غیر قابل انکار است.

 

در کل شما قدرت طلب، لجباز، جذاب، شیک پوش هستید.

 

 

 

اسفند

 

عنصر وجود: آب

 

صبوری، دوست داشتنی، زنانگی، احساساتی، رؤیایی، شهرت و ثروت، درک فراوان. آفرین بر شما! خیلی ها به وجودتان افتخار می کنند و آن به خاطر ویژگی بارز شما است که چیزی نیست جز صبر شما. از این نظر بسیار به فلزا ت واسطه شبیه هستید و می دانید با هر کس چگونه به بهترین نحو برخورد کنید. بسیاری از متولدین اسفند به اکتینیدها شبیهند و پرتوهای عشق را از اعماق وجود به طرف دیگران ساطع می کنند. شما بسیار احساساتی هستید به طوری که اگر قلبتان بشکند مانند اورانیوم چنان انفجار سنگینی به بار می آورید که زمین را به لرزه وا میدارد. البته پرتوزایی زیبای شما به هیچ کس اجازه ی شکستن قلبتان را نمی دهد و باعث می شود همه را به سو ی خود جلب کنید. بیشتر شاعران یا نقاشان متولد ماه حوت بوده اند و آرامش و صبوری خود را به هنر گره می زنند. بله، هنر هم طریقه ای از پرتوزایی این انسانهاست که همه را به تحسین وا می دارد. یکی از خصوصیات بارز شما استحکام در پیوندهای دوستی و زنا شویی است به طوری که عده ای معتقدند بنیاد شما سرشار از فلزات قلیایی است. شما به راحتی با دیگران پیوند دوستی برقرار می کنید و نمکی به وجود می آورید که نیروی زیادی برای شکستن آن لازم است. در نتیجه میل ترکیب پذیری زیادی دارید به طوریکه هیچ کس را دشمن خود نمی دانید. عده ای معتقدند که متولد اسفند یک آهنربای به تمام عیار است که خاصیت جذب کنندگی فراوان دارد و مانند آب چنان مهربان و صبور است که سنگ صبور همه است. شما را به تنهایی نمی توان یافت بلکه در اکثر اوقات به صورت ترکیب با عناصر دیگر ظاهر می شوید. در هر حال شما یک فرانسیم به تمام معنایید و وجود شما وقتی معنا دارد که پیوند برقرار کنید. به همین علت است که به دیگران متکی هستید و روی پیوندها حساب باز می کنید.

 

در کل شما موجودی هنرمند، رؤیایی، صبور، احساساتی، زیبا، متکی به دیگران هستید.

 

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط maryam در تاریخ 1348/10/11 و 11:50 دقیقه ارسال شده است

salam pas azar chi?شکلک
پاسخ : خوب پیدا نکردم!!!

این نظر توسط NaDi در تاریخ 1348/10/11 و 1:56 دقیقه ارسال شده است

Vooooooooy baraye ma ke kamelan dorost bood.inhame tale bini khoonde boodam tabehal enghad shabihnabood
Torokhoda dey maho nega konid,khosoosiyate man nist?
Khob albate shoma mno nemishnasid vali dastetoon dard nakone matalebetoon keili jalebe ham in va ham jomalate zibaye shimi
mrcccشکلک
پاسخ : خواهش میکنم قابل شما رو نداشت!
خوشحالم که خوشتون اومده

این نظر توسط مطلوب در تاریخ 1348/10/11 و 23:25 دقیقه ارسال شده است

جالب بود اما چرا از بچه های پاییزی فقط متولدین ماه مهر هستن و بهمنیا هم که سهمی ندارن...؟؟؟
پاسخ : ببخشید دیگه برای اونا چیزی گیر نیوردم!!!

این نظر توسط فرزانه كريمي در تاریخ 1348/10/11 و 19:05 دقیقه ارسال شده است

مثل هميشه جالب بود.اما اگراين پست رو فقط چندساعت ديرتر گذاشته بوديد من گذاشته بودما!!!
پاسخ : ممنون
ولی من 5 روزه اینو چک نویس کردم اگه میذاشتیش یه ربع گریه میکردم!!!!!!!!!!!!!!!!!


کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
وب سایت دانشجویان شیمی دانشگاه پیام نور قم زیر نظر انجمن علمی تخصصی شیمی تاسیس:1386 www.csq.ir@gmail.com
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 461
 • کل نظرات : 1150
 • افراد آنلاین : 7
 • تعداد اعضا : 8533
 • آی پی امروز : 106
 • آی پی دیروز : 340
 • بازدید امروز : 196
 • باردید دیروز : 1,255
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 13
 • بازدید هفته : 4,641
 • بازدید ماه : 22,104
 • بازدید سال : 127,864
 • بازدید کلی : 5,459,853